josuegironcid josuegironcid
  • 04-03-2022
  • English
contestada

Arenasa bought 5 large box lunches for $47.25. Which equation can be used to find the cost, L, of a large box lunch? *

Respuesta :

m4llri
m4llri m4llri
  • 04-03-2022
L = total cost / # of large pizza boxes
Answer Link

Otras preguntas

Given G (1,2) and K(8,12) Part A what does it mean to find the point ponline gk such that 3(GP)=2(PK)?
Ricci, an engineer, supervises the construction of a new mountainside roadway. when the road collapses in a landslide due to faulty grading, ricci is sued by mo
What is the slope of a line that passes through the points (-2 6) and (3 -9) in the standard coordinate plane?
1. The pizza bot travels an average of 4 miles per hour. If he gets sent on a delivery to a house 1.5 miles away. How long will it take for the bot to make the
a safety risk of depression is that the person
The greater the mass of an object, the greater its force due to gravity
PLEASE HELP ME!! Read the following sentence. We bobbed and floated along the river, helpless, powerless, and cold, like a tiny shriveled balloon drifting in a
How did the dutch and the iroquois differ in their views of the trading relationship? What factors contributed to these differences?
According to your text, communication can be defined as "the transmission of _______ from one individual or group to another."
Joe takes his car into the repair shop to have his tires realigned. while he is waiting for his car, he sees the repairmen take his car to the area where they c