marlenegaylah2 marlenegaylah2
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

1. If I can buy 3 pounds of grapes for $7.00, how much will 12 pounds cost?

Respuesta :

promsovantithmolika0 promsovantithmolika0
  • 04-03-2022
7*4= $28 (hope this help!)
Answer Link
krisdylarson3 krisdylarson3
  • 04-03-2022
So 3 times 4 is 12 so 7 times 4 is 28 so the answer should be $28.00 but
Answer Link

Otras preguntas

Please help due today
What is one crucial change to how the first theme, bridge, second theme, and concluding section are presented in the recapitulation
If Michel could have taken the noon train, he ______ in time for the meeting this evening.
Is my answer correct?
Select all ordered pairs that correspond to input-output pairs of the function y = −9x + 5A: (-22, 3)B: (4, 0)C: (8, -67)D: (6, -49)
Is my answer correct?
find perimeter of a semicircle that has radius of 6cm (give answer in 2 d.p)​
please help i am confused.
Which animals are cold-blooded, breathe with lungs, most lay eggs, although in some the eggs hatch inside the female, and have scales or plates? question 17 opt
Good evening! Can someone please answer this, ill give you brainliest and your earning 50 points. Would be very appreciated.