mckennat227
mckennat227 mckennat227
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Write the equation. John is buying flowers for his sweetie. The roses cost $1.25 each and the vase to put them in costs $15.​

Respuesta :

cb0009
cb0009 cb0009
  • 04-03-2022

Answer:

y=1.25x+15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following equations could be the result of using the comparison method to solve the system shown? x + y = 5 2x + y = 7
Given the functionf ( x ) = x^2 + 7 x + 10/ x^2 + 9 x + 20 Describe where the function has a vertical asymptote and how you found your answer. Remember that
In a group 120 children there are teice as many boys as girls. How many girls are there?​
About a dozen young women with eating disorders meet together on a weekly basis to share their experiences and encourage one another in their efforts to cope ef
Which group would have disagreed with the ideals of the Chinese Cultural Revolution? a.communists b.radicals c.moderates d.socialists
Please help me the brainliest.
Before polling students in the Scion of Business, a researcher divides all the current students into groups based on their class standing (freshman, sophomores,
The Martian Colonies elect their government through a lottery. There are100,000 people living on Mars, and every year, a council of 99 co-equalleaders is random
Sal is saving for a new bike that will cost him $150. He currently has $35 and can save $23 per week. How many weeks will it take him to earn enough money for t
-6x+9=4(5-x)please help MEH!!!!!....​