gibsonaliciaj gibsonaliciaj
  • 01-04-2022
  • Mathematics
contestada

12 ounces for
$
8.09

dollars per ounce

ounces per dollar.

Respuesta :

navorhies
navorhies navorhies
  • 01-04-2022
1.5$ per ounce :)))))
Answer Link

Otras preguntas

The perspectives represented in "Ozymandias" include all the following expect a. Ozymandias b. The sculptor c. The queen d. The traveler
Is the underlined phrase an adjective phrase or an adverb phrase? Early in the morning, the animals begin the search for -------------------- food.
Sparkle is 464 mm long and twilight is 46 cm long which of Amelia's cats is longer
5/6+8/12 eh ay is the valué of the expression
Simplify. n/2-n- 2/n-2. a. 2-n/n+2 b. 1 c. n+2/2-n d. -1
The work of a student to solve a set of equations is shown: Equation 1: m = 8 + 2n Equation 2: 6m = 4 + 4n Step 1: −6(m) = −6(8 + 2n) [Equation 1 is multip
4. Which of the following is an animal waste product? - Oxygen - carbon dioxide - water - energy
what is the original source of energy used during photosynthesis
after inputting a formula or a piece of data into a cell, what happens to the cell pointer when you press enter?
Juliet first meets Romeo on a walk in the woods through Romeo's friend Mercutio through her cousin Tybalt at the Capulet party