777nono
777nono 777nono
  • 05-04-2022
  • Mathematics
contestada

Apples cost $1.10 per pound. Darius bought x pounds of apples for a total cost of $2.75.

Respuesta :

sub4sublagging sub4sublagging
  • 05-04-2022
X= 2.5 2.75 divided by 1.10 =2.5
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is the modern counterpart of the journal and diary? a. A magazine article b. A blog c. A speech d. A newspaper article
What was George Washington's nickname?
which point is in the solution set to the system of inequalities: y>2x-1 and y<1/2x+5
Why did the french revolution happen and who's fault was it
Which word has the long e sound? a. client b. inferior c. beautiful d. poetic
4.2meters= how many centimeter
Aiden wrote a riddle: Five less than 1/5 times a number is same as the sum of the number and 1/3. Find the number
is a centimeter one tenth or one hundredth or a meter
what are 2 points on the graph for 6x-5y=25
how do i find the angles on a kite?