eddie9399 eddie9399
  • 02-05-2022
  • Mathematics
contestada

Someone please help me I don’t understand this

Someone please help me I dont understand this class=

Respuesta :

wbver24
wbver24 wbver24
  • 03-05-2022

Answer:

huh

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Jonathon had 4 4/ 5  pounds of ground beef. He used some of the ground beef to make hamburgers. He had 1 1/ 5  pounds of ground beef left over. How much groun
Select the correct answer. Pointed teeth help tear apart food, and large, flat teeth are used to grind food. Based on this information, what types of teeth are
Compare a cell that has grown too large to be efficient with a wireless network that has too many users explain how both have the same problems
Which of the following sentences from "black girl" best reflects Diouana's growing disillusionment?A. perpetually harrassed, Diouana beguan to waist away.B. the
10 points, answers needed for school so i dont fail ;)
If you have 290 marbles and you want to share them equally amongst 4 friends, how many would be left?- Ala?i R, 10yrs old
what is characteristic of grendel that is mentioned in the story
Steven bought two boxes of erasers. One box had 36 erasers in it. He then gave 18 of his erasers to his friend. How many erasers did Steven have left?
in what way were the universal declaration of human rights and postwar push for civil rights both reactions to the war?
Andy buys x cakes. Betty buys 4 times as many cakes as Andy. Colin buys 3 more cakes than Andy. Each cake costs 65p. The total cost of the cakes is £52.65. How