addybbear
addybbear addybbear
  • 02-06-2022
  • Mathematics
contestada

I will give you brainlest if you are the first one to answer(and the best)

I will give you brainlest if you are the first one to answerand the best class=

Respuesta :

olyuka1212 olyuka1212
  • 02-06-2022

Answer:

4 kg

Step-by-step explanation:

Answer Link
genan
genan genan
  • 02-06-2022

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Add to find total mass:

2.5 + 3.5 + 3.5 + 5 + 5.5 = 20

Since there is a total of 5 bags and want to evenly distribute divided by 5,

20 / 5 = 4

Answer Link

Otras preguntas

Which of these is most likely to help a teen have a healthy online behavior?
Opponents of reusing water have long had the upper hand, said Paul Slovic, a professor of psychology at the University of Oregon, because of the “branding prob
A five pound bag of apples costs $3.45. What is the unit cost of apples
A line is drawn through (–7, 11) and (8, –9). The equation y – 11 = (x + 7) is written to represent the line. Which equations also represent the line? Check all
A 3-pound bag of sugar costs $9.12. What is the price per ounce
How are terrorism and genocide alike?
Find the area of parallelogram ABCD given m A = 30 and the following measures. AX = 3 ft.; AB = ft. A = 12 sq. ft. 12√2 sq. ft. 24√2 sq. f
!!!!!please help!!!! Your teacher has to decide who will share hotel rooms during your class trip to Mexico. What could you say about your morning routine so th
Find the slope of the line whose equation is 2x - 3y + 6 = 0. 2/3 -2/3 -2
"You ought not to think an hour upon the matter, but to spring to action at once." What is the purpose of the words "hour" and "spring"?