sandycandy522500
sandycandy522500 sandycandy522500
  • 02-06-2022
  • Mathematics
contestada

Dylan bought seven candy bars for $10.50. How much did he pay for each candy bar?

Respuesta :

haneefahdundee haneefahdundee
  • 02-06-2022

Answer: 1.5 or 1 1/2

Step-by-step explanation:

Answer Link
c00ldude360
c00ldude360 c00ldude360
  • 02-06-2022

He payed $1.50 for each candy bar

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following should be given to students before they begin a laboratory experiment? A) problems to practice the concepts in the experiment B) guidelin
Help plz my best friend is stuck on her homework she said its due tomorrow she doesn't know the answers to these questions and she said she doesn't understand a
do you think a single issue party could be widely accepted in the United States
do you think a single issue party could be widely accepted in the United States
A particular frozen yogurt has 75 cal into ounces how many calories are in 8 ounces of the yogurt
How to round 45 grams to the nearest 10 grams
the distance in degrees east or west of the prime meridian is called a latitude b axis c equator d longitude
If the heart becomes damaged or weakened, how will this affect the body’s systems? A. The muscular system will strengthen the heart. B. Only the nervous system
Which group of words is a sentence fragment? A. Wolves are wild animals. B. Wolves and dogs are close relatives. C. A wolf can run up to 40 miles a day. D. As a
Three More Than Eight Times A Number Is Equal To 19