Seudónimo
Seudónimo
03-02-2017
Mathematics
contestada
need extreme help on this question
Respuesta :
alexa112
alexa112
03-02-2017
So you just need to divide the 90 ( distance traveled) by the gallons used to get how many miles it goes for 1 gallon (90 divided by 4= how many miles per gallon)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 24+ )
Otras preguntas
Can someone please help solve these simultaneous equations?a.) 2^x+y=8 3^2x-y=27b.) 3^y+x=9^y+x 2^x-y=8^x-3
what are the two ancient cultures that thrived in Mexico?
please help me answer number 25! Thank you
write an email to your coworker jong tell him your car broke down ask him to give you a rode to work tomorror morning
In general, we respond to happy, playful toddlers differently than we respond to standoffish, irritable toddlers. For instance, we may smile and interact more w
What properties would you use to solve x/3=12 (multiple choice) A. Division property of equality B. Addition property of equality C. Multiplication property o
I honestly don’t know this and need help
It cost $1.25 for half a pound of birdseed . What is the unit rate and what does it represent
f(x) = 5x +21x² – 21x–5; x+5
Which type of joint allows bones to slide back an forth besides other bones