ka4ssR5oxandancher ka4ssR5oxandancher
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

If ten pounds of apples coast $4.90 what would be the price per pound

Respuesta :

xphenomx
xphenomx xphenomx
  • 03-02-2017
4.9 divided by 10 equals $.49 per pound
Answer Link

Otras preguntas

Hanging wall moves down relative to footwall Uplift Subsidence Tension Compression Normal fault Anticline Syncline Reverse fault
Drag each part of the expression to categorize it as a term or a coefficient in the expression.
Se celebra en el primer día del año. a. fiesta c. año nuevo b. navidad d. nochevieja
Taylor used the everyday image of a spinning wheel as a metaphor to describe how God transformed his life. What image or images do you think you could use to de
What is the main feature of chat rooms? A. alternate text messaging B. delayed text messaging C. real-time text messaging D. offline text messaging Plz he
The half-life of cesium-137 is 30 years. Suppose we have a 200-mg sample. (a) Find the mass that remains after t years.
true or false processes by which rock sand and soil are broken down and carried away (i.e. weathering, glaciation)----> Eutrophication
Thanks for your help! :)
How would not having enough water molecules affect the light-dependent reaction in photosynthesis?
plz help with this someone