safialouisa safialouisa
  • 03-09-2022
  • Mathematics
contestada

Raphi buys 1 rubber and 1 pen for £1.25.
Dylan buys 4 rubbers and 3 pens for £4.75.
Work out the cost of one rubber and one pen.
rubber: £
pen: £
Submit Answer

Respuesta :

Mibo
Mibo Mibo
  • 03-09-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

Cost of one rubber = $1

Cost of one pen = 0.25

Answer Link

Otras preguntas

When and where did Ronald Reagan die?
Is cameroon a limited or a unlimited government
If all materials were good conductors of heat, would people and animals be able to live in cold climates? Explain your answer.
Does israel operates as a oligarchy?
Is the rate 1,500 per 150hour equal
How do i find the cost per pound?
a newspaper published an article attacking an American politician accusing him of taking bribes blackmailing police officers and spying on citizens which of the
scores on a test are normally distributed with a mean fo 69.2 and a standard deviation of 9.4, find p81
All the continents were joined together in a supercontinent that wgener's called...
which country has an emperor today???