Walicadabbcmarie Walicadabbcmarie
  • 02-03-2017
  • Mathematics
contestada

Find both unit rates.

$96.88 for 8 pizzas

A.
$12.11/pizza and about 0.08 pizza/dollar

B.
12.11 pizza/dollar and about $0.08/pizza

C.
$96.88/pizza and about 8 pizza/dollar

D.
8 pizza/dollar and about $96.88/pizza

Respuesta :

danielwilson240
danielwilson240 danielwilson240
  • 02-03-2017
So I know that it is Definitely B
Answer Link
sophiaisabel90 sophiaisabel90
  • 08-04-2021

Answer:

b

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

An asteroid is moving along a straight line. A force acts along the displacement of the asteroid and slows it down. The asteroid has a mass of 3.5× 104 kg, and
Little hairs that line the nasal cavity that trap microorganisms as the air passes through are known as O A. Cilia OB. Alveoli OC. Bronchioles OD. Capillaries R
brainliest plus 10 points! simplify 6y^2-6/8y^2+8y÷3y-3/4y^2+4
Which muscle have their insertion on the calcaneus?
What marked the starting point of World War I?
What is the function of brown adipose tissue?
What’s the verb in this sentence?
Find the geometric mean of 24 and 32
35. The controlled Central Asia from 1917 to 1991. Europeans O Soviets O Mongols O Arabs
all the moon phases in order