demaria demaria
  • 02-03-2017
  • Mathematics
contestada

4 burgers for 4.60 how much is 1 burger?

Respuesta :

jamesbeargr
jamesbeargr jamesbeargr
  • 02-03-2017
You take 4.60 divided by 4, which equals 1.15. 
$1.15 dollars per burger. 
Answer Link
JoshEast
JoshEast JoshEast
  • 02-03-2017
If 4 burgers cost 4.60

then 1 burger would cost [tex] \frac{4.60}{4} [/tex]  =  1.15
Answer Link

Otras preguntas

A set of aqueous solutions are prepared containing different acids at the same concentration: acetic acid, chloric acid and hydrobromic acid. Which solution(s)
What professional organization is credited with developing a hospital standardization program called the The Minimum Standard in the early 1900s?
what does limited monarchy mean?
Leah is meeting robert at a local coffee shop for a blind date. she arrives early and quickly notices that the other patrons are either women, or older men—too
A group of students is gathering plants and animals for the class terrarium. So far, they have put 4 box turtles and 6 tree frogs into the terrarium. How many a
A local coffee shop takes in $60 in a 4 hour period. How many hours would it take the coffee shop to earn $210?
I need all the answers
What is customer service in a hospitality business?
Which effect does staying active have on an older adult? decreases chronological age improves mental health increases biological age increases socia
The Worthingtons love to travel, so when they retired they sold their house and purchased a motor home valued at $165,000. They tow their car, valued at $32,000