lolziekween
lolziekween lolziekween
  • 02-03-2017
  • Mathematics
contestada

Sally Snacks is selling snack bags for $2.99 per bag. They sell pallets with 50 bags for $97.88. How much will Ali spend if she buys 12 pallets of snacks? How many bags did she buy?

Respuesta :

schiou
schiou schiou
  • 05-03-2017
12 pallets of snacks costs ali $1174.56 (12*97.88). since there are 50 bags per pallet, ali buys a total of 600 bags (50*12).
Answer Link

Otras preguntas

What poetic element is used in this excerpt from John Milton's Paradise Lost? Regions of sorrow, doleful shades, where peace And rest can never dwell, hope ne
what is the recíprocas Of 3/5
Germany hopes for a quick victory on the western front were ended at the....???
Which of the following is not an example of a check or balance put into the U.S. Constitution? a. The President issues a pardon or commutes someone's sentence.
any poem about love or nature?
What is continents and what are they
A city planner has announced plans to establish a coastal city that will be the main trading port for a region. Knowing how the geographic location of New Orlea
Help me...............:..
What happens when an electron moves from a high energy level to a lower one? it absorbs light it emits light it disappears it gets bigger
Why is there no charity in mithila (1 point)?