H1yaj0uliafuKayloriB H1yaj0uliafuKayloriB
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

Sarah was trying to decide what kind of cat food to buy at the store. smiley cat costs 7.90 for 10 pounds. purr plus cost .85 per pound. which brand is the better buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-03-2017
Smiley's cat that is 7.90 for 10 pounds. Because purr plus in total of 10 pounds is 8.50
Answer Link

Otras preguntas

if ur right ill give a brainlist if ur right
Is (–28, 92) a solution to the equation y = 92?
2 numbers are in ratio 2 is to 4 if their sun is 147 then what i the largest number?
Which expression is equivalent to 2 (t - 4) + 1
Find the measure of BEF
I think you used too .... Salt in your sauce
In a survey four out of seven people named blue as their favorite color. One out of three named red IF 1,092 people were included in the survey, how many named
when a three-dimensional figure is exended infinitely in all directions,which of the following best describes what is formed?​
One of the diagonals of a rectangle a 20 cm long. The difference between its length and its width is 4 cm. Find the area of the rectangle?
which word from list 2 BEST completes the following analogy? tennis : match : chess : ______