cupcakegirl12345
cupcakegirl12345
04-03-2017
Mathematics
contestada
Unit cost $6 for 10 pens
Respuesta :
KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog
04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним
Аноним
04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.
$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 91+ )
Otras preguntas
jose is taking care of a neighbor’s cat. The neighbor will be gone for 5 days and left 3 cans of cat food. The cat is supposed to eat the same amount each day.
The word for beginning or introduction on a literary plot line is _____. A climax B rising action C exposition D resolution
A key feature of Aboriginal Australian culture is
The original price of a computer was reduced by 120 dollars. The new discounted price is 899
The net of a cylinder is shown. What is the total surface area of the cylinder represented by thw net?
In “The Bat Poet,” why does that bat go to sleep with the other bats at the end of the story A. He is suffering from writer’s block and takes comfort in being
what is the likelihood of rolling a 7 on a 6 sided die
Why did General Grant believe in using "continuous offense" during the Civil War?
Teresa’s age is 5 years more than twice Ben’s age
which element would most be appropriate for a speech before an informal audience ?