Seudónimo Seudónimo
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

can anybody help me with unit rate

can anybody help me with unit rate class=

Respuesta :

irspow
irspow irspow
  • 04-04-2017
rate=total cost / time

r=477/3=$159 per day
Answer Link

Otras preguntas

What is the value tan a ????
Which equation can you use to solve in the figure shown?
What pharmacological agent serves to combat a candidiasis infection? Antibiotics Antivirals Antipyretics Antifungals Antihistamines
Paul is saving for an entertainment system. He decides to put the money he is saving into a savings account at his bank instead of a checking account. Why is it
The sum of two numbers is 36 . The smaller number is 6 less than the larger number. What are the numbers?
Which aspect of historical context does this excerpt most reflect? a change in national politics a change in society and its values a development in technology
Temperature as the average kinetic energy of a gas increases. A.)stay the same B.)increase C.)decrease
W.E.B. Du Bois and booker T. Washington strongly disagree over?​
Which of the following statements best describes the Allied nations' response to the Holocaust? 1. Allied nations immediately released the prisoners of their ow
Which of the following integers represents the opposite of the opposite of 4? 4 -4 1/4 -1/4