fazerain101321
fazerain101321 fazerain101321
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

Find the price per bottle of water if 12 bottles of water cost $4.49.

Respuesta :

cheyneandries cheyneandries
  • 04-04-2017
About three dollars .......
Answer Link
lola20001
lola20001 lola20001
  • 04-04-2017
well we divide 4.49/12= almost 37 cents per bottle
Answer Link

Otras preguntas

_____ theory holds that all political outcomes—elections, the passage of a law, even mass rallies—are the aggregate of the public's individual interests.
The sum of three consecutive even integers is 50 more than the larger integer. What are the integers? Plz show work and answer ASAP.
what is the answer 6/7x=-12
In their TV and radio advertisements, many car companies of the 1950s promoted
Is it good to take pepto bismol when you have food poisoning?
Solve the inequality -7+2x<_1 where x equals an integer. (How do you get the answer?)
It is the responsibility of federal courts to ensure that state and local laws are constitutional.
A tale told by a character within a framing fictional narrative is called _____. a cause-and-effect relationship a theme an epiphany a story within a
A football player runs from his own goal line to the opposing team's goal line returning to the fifty yard line all i 18.0s calculate average speed and average
Which of the following is a start-up expense for Maria's food truck?