nerd125 nerd125
  • 04-03-2015
  • Mathematics
contestada

melinda bought 6 bowls for $13.20. what was the unit rate in dollars

Respuesta :

cooleos6644 cooleos6644
  • 04-03-2015
6
13.20
Divide by 6
1
2.2
Answer Link

Otras preguntas

Why might economic and emotional security be the most important function of the family in modern societies? ANSWER: The primary function of the family is to ens
Sophia buys a certain brand of cereal that costs $5 per box. Yani changes to a super-saving brand of the same size. The equation shows the price, y, as a functi
Gene knockouts often result in embryonic lethality. What strategy do investigators often use to make it possible to study a gene’s role later in development?
6 Elizabeth bought 2 large bags of Doritos. She then spent $14 on soda. She spent a total of $22. How much was each bag of Doritos? Answer Statement: Doritas Do
How are selective breeding, cloning, and genetic engineering similar? They are all controlled by nature. They are all controlled by humans. They all begin with
Which of the following branches of psychology studies the processes of sensing, perceiving, learning, and thinking about the world? A. Behavioral neuroscience B
Which unhealthy behaviors should you avoid?
Augi carefully plans out an early morning exercise routine to lose weight and get fit. When it's time to work out, however, Augi just "doesn't feel up to it" an
what is the ordinary
Which expression gives the area of the RED rectangle. A (A + B)(C + D) B (A + B)(C - D) C (A + B)(C + D) - C(A + B) - BD D (A + B)(C + D) - D(A + B) - BD