barbie312
barbie312 barbie312
  • 03-05-2017
  • Mathematics
contestada

Manuel bought 17 pounds of flour for $7. How many dollars did he spend per pound?

Manuel bought 17 pounds of flour for 7 How many dollars did he spend per pound class=

Respuesta :

jakeclauss17 jakeclauss17
  • 03-05-2017
.41 dollars a pound
.25 dollars an hour
Answer Link

Otras preguntas

Getting started in mining depended on
describe the way some viking weapons were decorated
Joanna attended her high school reunion. She was surprised at how easily she and her old friends bonded. She could not help but think that the more things chang
How did Hawaii become an American territory? A. The islands were claimed under the Guano Islands Act. B. Hawaii was discovered and colonized by American explo
If the core of a supernova explosion contains three or more solar masses of matter, the core will most likely become a _____.
For which method of determining population size is the population not aware of the sampler’s presence?
Which word in the sentence should be followed by a semicolon? Walk three miles around the lake meet at the tent when you return. a. tent b. miles c. three d. l
When using the perfect tenses of verbs, it's necessary to add a/an A. irregular verb. B. helping verb. C. suffix. D. infinitive.
what is 5-1???????????????????????????????
Which word in the sentence should be followed by a semicolon? Walk three miles around the lake meet at the tent when you return. a. tent b. miles c. three d. l