leaaha01 leaaha01
  • 01-05-2014
  • Mathematics
contestada

a 40 pound box of apples costs $24. What. is the cost of 6 pounds of apples

Respuesta :

justice118 justice118
  • 01-05-2014
3.6, Because 24x6 = 144 Divided by 20 = 3.6
So 3.6 is the awnser
Answer Link

Otras preguntas

The 1966 Supreme Court ruling in Adderly v. Florida denied demonstrators access to what public property
HELP PLEASE AND THANK YOU!!!!! Which type of communication encourages children to speak to their parents without fear? _______communication encourages children
What is a goya award, and why is it significant?
Deltas,canyons, and caves are all parts of Eath's what
Translation for spanish I class? *Picture included* Not sure what to do with boot verbs
The topic is asking to research clothing in the Victorian period and then relate it to a Christmas carol and compare to today
A ball is launched from a height of 6 feet at a speed of 24 feet/second. If the ball follows projectile motion, how long will it take for the ball to touch the
A regular hexagon has a raduis of 20 inches. what is the approximate area of the hexagon?
What does an energy diagram illustrate? Identify what the "hill" on the energy curve and the positions of the reactants and products represent.
Please help me ,,.......