njpbrp11
njpbrp11 njpbrp11
  • 01-09-2017
  • Mathematics
contestada

six oranges cost $ five dollors how much does one orange cost

Respuesta :

deluxemanun deluxemanun
  • 01-09-2017
0.89 cents per orange. $5.34/6 = 0.89 cents.
Answer Link

Otras preguntas

Help !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2. It is a 3D volume that can be empty or filled with objects. It has width, height anddeptha. Space b. Shapec.point d.forms​
square root of 7 18/49​
PLS ANSWER FAST WILL GIVE BRINLY!!! explain how soil characteristics affect erosion and deposition
in the mid 1970s, I was transferred from my job in Pennsylvania to South Carolina. I was horrified to find the doctor's waling room si divided for white patient
24. Ninety-four percent of NCSU transfers feel that their college adequately prepared them to handle upper-division coursework at their transfer university. We
Which two characters do you find the most likable? Which is the most interesting to you? What makes those characters stand out?
please help. is due today. Thank you​
(15) Find the value of x. *​
i need help please its really easy