mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 99+ )
Otras preguntas
I really need help with number 11
How do you turn 0.54 into a fraction
how do archeologists learn about the past?
Define and describe the different types of risk factors.
Can I just get some feedback on this poem please. Long time/heart break You know what sucks about falling for a guy is he breaks your heart and doesn't think tw
To show that ΔTRK is congruent to ΔTUK by the SSS congruence postulate, what additional information is necessary? A. line TK is congruent to line TK B. line RK
winter is a symbol for death because it is the ?
Noah has a $20 gift card for an online music store. All songs at the store have the same price. After Noah buys 3 songs the balance on the card is $16.25. What
what did the social class with the largest number of people contribute to early civilizations?
Sam had to mix _____ part of the two chemicals for the experiment a. equaledb. equitablyc. equald.equatef. equation