boi35
boi35 boi35
  • 03-10-2017
  • Mathematics
contestada

What is itb. Hdhdhdhdhfnd

What is itb Hdhdhdhdhfnd class=

Respuesta :

mongadonga
mongadonga mongadonga
  • 03-10-2017
All you need to do is find the rate of the cost. This means finding the cost of each liter. 
Brand A's rate is running at about $2.60 (16.99÷6.5)
Brand B's rate is running at about $1.25 (24.96÷20)

Brand B's laundry detergent costs less than Brand A's laundry detergent. Remember to vote me Brainliest if I helped you!
Answer Link

Otras preguntas

4 x plus 8 y equals 40, when y equals 0.8?
(q+1)/2=(q−1)/3 Solve for q
Simplify the expression to a +bi form: (-12+4i)+(2-2i)
a car goes 500 miles on 20 gallons of gas. If it has 10 gallons, how many miles will it go?​
a^2 b^2 c^2 for a =2, b and c=4
who is web developer?????​plez answer..
Given that a 18.00 g milk chocolate bar contains 11.00 g of sugar, calculate the percentage of sugar present in 18.00 g of milk chocolate bar keeping in mind th
what is arianators??​
Which kind of contrast are present in the Louvre museum?
mark has 54 baseball's cards in monday he gave 1/3 of his cards to Carl on Tuesday 1/6 of the remaining crads to David how many crads does he have left​