Jvwilson Jvwilson
  • 02-09-2015
  • Mathematics
contestada

One liter of petrol costs $187/4. What is the cost of $35 liters of petrol

Respuesta :

Erica2020273
Erica2020273 Erica2020273
  • 02-09-2015
1L - $187/4 
1L - $46.75
35L - $1636.25 
Therefore, the cost of 35 liters of petrol is $1636.25.
Answer Link

Otras preguntas

if the car spends 2.5 hours going 40 miles per hour on the trip, how long does it spend going 25 miles per hour(round the nearst hundreth)​
What is a proportional symbol map
to kill a mockingbird​
PLEASE HELP ASAP!!! I NEED CORRECT ANSWERS ONLY PLEASE!!! Find the cosine of ∠V. Write your answer as an integer or as a decimal rounded to the nearest hundredt
The Cozy Car Company created a new model of car especially for Japan and Vietnam, which they start shipping to both countries at the same time. The company had
What is the volume of the prism ?
(-x+4/4)+(-x+2/4) what’s the answer?
Jason purchased 10 shirts for the members of a school club. Each shirt cost $4.99. Jason had a coupon for 20% off his total purchase. Sales tax was 7% after the
The __________ theory aspect of the biological perspective maintains that natural selection has favored certain traits over the course of human history, resulti
The cost for a pack of 7 padlocks to $23.80. Find the unit price in dollars per padlock. If necessary, round your answer to the nearest cent.