teresayarelisaox9h8h teresayarelisaox9h8h
  • 03-10-2017
  • Mathematics
contestada

Pens are on sale for 3 pens for $6 Karen bought 3 pens Leo bought 1 pen how much more did Karen spend than Leo

Respuesta :

jarens
jarens jarens
  • 03-10-2017
If the correlation is correct, then 1 pen would be equal to $2. In this case, karen spent $2 for each pen for a total of 3 pens for $6. If Leo bought 1 pen, he would spend $2. So, $6-$2=$4. Karen spent 4 more dollars than Leo. If this helped, please mark me brainliest, thank you and if you need more help, feel free to message me! 
Answer Link

Otras preguntas

You open a small business with an intial investment of $90,000. The weekly running costs for the business are $7800. the weekly revenue (income) from your busin
what is 5 1/3% as a simplified fraction
Barbara's car can reach speeds up to 230 km/h. Vrai ou faux ?
"Sprite Zero is 100% sugar-free." Answer: Explanation:
Derive 2x.cosx using first principle First principle : limit(h->0)[(f(x+h)-f(x))/h]
PLEASE HELP IT'S URDGENT I DONT UDNERSTAND
What is a conditional? When does one need to use one? Give an example using pseudo-code
1. Why did Benjamin Franklin travel to France? Was he having much success? Why or Why not?
Pleaseee help! Important. Brainliest to correct!
What are some fun raps for a teacher in specifically a theater teacher! Its my theater teacher's birthday tomorrow and he loves rap songs so I thought I can mak