notsogoodatmathgal32
notsogoodatmathgal32 notsogoodatmathgal32
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

Rick bought 5 yogurt bars at the snack shop. Each yogurt bar cost $1.75 . Complete the table please!

Rick bought 5 yogurt bars at the snack shop Each yogurt bar cost 175 Complete the table please class=

Respuesta :

klupi
klupi klupi
  • 02-11-2017
2= $1.75
3= $5.25
4= $7.00
5= $8.75
Answer Link
baddieondeck
baddieondeck baddieondeck
  • 02-11-2017
#2. $3.50
#3. $5.25
#4. $7.00
#5. $8.75
Answer Link

Otras preguntas

What is the technique used in this quotation to emphasize the children's hideousness?"Where angels might have sat enthroned, devils lurked"
James I dismissed the Parliament. Which of the following was a result of this action? (4 points)
BRAINLIEST, 5 STARS, AND THANKS!!!tapos na po ako Dyan katapos kulang ma answer
Indicate whether each of the following speech acts is direct or indirect, and explain your answer in each case : 1. Do you know that the word 'kiwi' can be a fr
please help me❤️I don't know this question answer??​
Which statement is TRUE about the start of Baroque architecture? A. Michelangelo’s later architecture represents a complete contrast to early Baroque style. B.
if (4a^2-9b^2) =25 and ab = 8. find the value of (2a + 3b)^2.​
what fraction of 60 is the number 10? what fraction of 60 is the number 40? what fraction of 60 is the number 12? what fraction of 60 is the number 18?
A certain car sells for $20,000, if it is paid for in full (the cash price). However, the car can be financed with a 10% down payment and monthly payments of $1
Write an explanatory essay on the harmful effects of plastic packaging