selen4306 selen4306
  • 01-01-2018
  • Mathematics
contestada

What is the unit price of a quart of milk for $0.89?

Respuesta :

kyrstenhubbard123
kyrstenhubbard123 kyrstenhubbard123
  • 29-01-2020

Answer:

$3.65/gallon APEX

Step-by-step explanation:

Answer Link
tonythetiger78
tonythetiger78 tonythetiger78
  • 05-02-2021

Answer: 3.56/ gallon

Step-by-step explanation: AP3X

Answer Link

Otras preguntas

his / belief / Gandhiji's / greatest / was / in / strength / God rearrange hurry!!!​
What is the government proposing to do with global climate change in Canada?
Do you know any other alternative therapies like yoga, acupressure,head massage or aromatherapy?
Choose one of these
the current through a 12ohm resistive circuit when 24 volts is applied ​
I want to see how to do it
Write Instruction to recharge the mobile phone
the number of apples is 80% of the number of pears and the ratio of apples to bananas is 3:4. what is the fewest number of bananas that could be at the stand?
If you answer this American History question CORRECTLY will get brainliest!! Thx
How do you write this number using words? 190