mariahproctor6
mariahproctor6 mariahproctor6
  • 01-12-2015
  • Mathematics
contestada

$299 for 4 tires this is unit rate i don't get this please help me

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2015
Well first I think you need to divided 
Answer Link
TortureMan
TortureMan TortureMan
  • 01-12-2015
Unit rate is when there is the price for one object, which means that each tire costs $74.75 for when the price is $299 or $75 if the price would round up to $300
Answer Link

Otras preguntas

can someone give me some facts of the panama canal?
Help please, just number 3, thats all im asking, thanks.
Please help with 10!
the kind of wave that has compressions and rarefactions is a/an ___ wave
Last year, a large trucking company delivered 5.5 × 105tons of goods with an average value of $23,000 per ton. What was the total value of the goods delivered?
Translate the following (make sure your adjective agrees in gender & number) : The tall boy. (It’s not el Chico alto.) Translate the following phrase( make
What steps can someone take to prevent or treat H1N1 influenza?
Harold had 1,400 stamps. He gave 350 of them to his brother and the rest to his sister.What percent of the stamps did he give to his brother?
In parallelogram ABCD, if and , what is the sum of the measures of and ?
n trapezoid ABCD with bases AB and DC , diagonals intersect at point O. Find the length of diagonal BD , if BO=6 cm and: AO/AC =3/4