GrachtaShova
GrachtaShova GrachtaShova
  • 03-12-2015
  • Geography
contestada

Grace bought 4.5 pounds of fish that cost $4.98 per pound. how much did she pay for fish?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2015
4.98 times 4.5
which is 22.41.
Make sure to label!
Grace paid $22.41.
Answer Link

Otras preguntas

Colin uses his phone for everything, so he likes to keep it with him at all times. Lately, though, he's found it difficult to concentrate when he's studying bec
it is recommended that an adult drink 64 fluid ounces of water every day. josey has already consumed 700 milliliters of water. How many more liters should he dr
explain how inflation flattens the universe
is 3/5 equivalent to 6/8
What is 9 3/8 as a decimal?
What happened during the Boston Massacre? A. Native Americans killed six colonists in Rhode Island. B. Colonial militia killed twenty British soldiers in Pen
What is the answer to 8x-6(3-2x)
give Ben and his cousins a snack before bedtime which word in the sentence is an indirect object
At a recent party, it cost $9.50 for refreshments for 10 guests.At this rate, how much would it cost to have refreshments for 80 guests?
what is the electron configuration for the barium ion (Ba2+)?