parisowl5507 parisowl5507
  • 03-02-2018
  • Mathematics
contestada

A small box of raspberries costs $2. a large box of raspberries costs $6.the large box costs ? times as much as the small box

Respuesta :

shannonfayeatkovx2cr shannonfayeatkovx2cr
  • 03-02-2018
it costs 3 times as much and 6/2= 3
Answer Link

Otras preguntas

Keisha knows that 1 fourth= 0.25 , explain how she could use this fact to determine the decimal equivalent of 5/8
Consider motion in one dimension. (The sign of the vector quantities is their direction indicator.) An object moves in the positive x-direction with speed 0.9 m
If each parent can produce 100 genetically distinct gametes, how many genetically distinct offspring can two parents produce? a. 10,000 b. 1,000 c. 200 d. 100
Find the equation of the line. Use exact numbers. Y= ___x + ___
How did life change for women during World War II?
Individual sports are different from team sports in that they require an internal focus and dialogue. Please select the best answer from the choices provided
What are 6 major forms of direct marketing?
how many elements occur naturally on earth?A. 117B. 25C. 92D. 82​
Find the average rate of change of f(x)=-x^2+2x+3 from x=2 to x=7
PLEASE HELP!!!!! #1 and #3 WILL GET 20 POINTS AND PUT AS BRAINLY