Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 93+ )
Otras preguntas
Find length JM in the image attached.
The length of a rectangle is 71/2 inches and the width is 23/4 inches. What is the ratio, using whole numbers, of the length to the width
simplify the following expression
Find the value of x. 4(x-7)= 3(9- 1/3x)
Match the vocabulary terms to their definitions.
The Philippines are ours forever, “territory belonging to the United States” … And just beyond the Philippines are China’s illimitable markets. We will not retr
5. The starter phase of a fitness program is important because it A. gives a person the opportunity to discover the exercises that work best for his o
Frans Kafka’s the metamorphosis is considered one of the first stories written in which genre of literature?
which section of decleration of independence discusses the king's actions? A. conclusion B. introduction C. preamble D. grievances
What is the solution to the linear equation? 2/3x – 1/2 = 1/3 + 5/6 x