aashay2329p52u8c aashay2329p52u8c
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintballs.All together the balls cost 35.99 . About how much did the paintballs cost per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2018
35.99÷15.6=2.30705128205
rounded to $2.30 per pound

Answer Link

Otras preguntas

I NEED HELP WITH NUMBER FIVE- NUMBER FOURS ANSWER IS 108
4. Emily’s house has a chimney. What is the volume of her chimney? 4 in 9 in 12 in 3 in 4 in 6 in
Social factors exert the broadest and deepest influence over a person’s consumer behavior. True or false?.
All the wavelengths of light are collectively called the ___________________________ spectrum
A metallurgist has one alloy containing 26% copper and another containing 69% copper. How many pounds of each alloy must he use to make 53 pounds of a third all
A movement along the phillips curve shows that the unemployment rate and inflation rate are.
The half-life of carbon 14 is 5730 years. If a 1-gram sample of old carbon is 1/8 as radioactive as 1-gram of a current sample, then the age of the old sample i
If a cell is placed in an isotonic medium, there will be no net movement of water. True or false?.
________ are favorable views of the self that are not necessarily rooted in reality.
The rounded superior portion of the uterus that lies between the uterine tubes is called the?