reesecup0202 reesecup0202
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

At a grocery store a four-pack of yogurt costs $3.95. How much does each container of yogurt cost

Respuesta :

Tutiwolf
Tutiwolf Tutiwolf
  • 04-03-2018
99 cents if you round up the 7.
Ver imagen Tutiwolf
Answer Link
yp5652
yp5652 yp5652
  • 04-03-2018
about 99 cents or exactly 0.9875
Answer Link

Otras preguntas

What was the name given to the British practice of taking Americans sailors from their ships and forcing them to serve in the British navy? A. Impeachment B. H
How does Judaism differ from other religious groups?
Which of the following words is the best close-up word? A. Plant B. Vegetable C. Food D. Zucchini
In terms of political power, African Americans in the South during Reconstruction A. decided not to participate in government because they felt it woul
14% of what number is 7
how do we keep Lincoln`s promise to our Veterans and their family`s
The media's role is primarily entertainment, so it has little effect on our wellness true or false
Xylophone (lidocaine) and pentothal(thiopdntal) are examples of a/an ____ drug
Hello can you help me out with this? Asap? Here's the question: Making Inferences: What factors would cause the rate of mechanical weathering to differ for diff
what makes noble gases stable