khaenlin
khaenlin khaenlin
  • 03-02-2016
  • Mathematics
contestada

Four pounds of bananas cost $1.96. How much doss it cost per pound?

Respuesta :

BrainSan
BrainSan BrainSan
  • 03-02-2016
One you spelled does wrong. Two, the answer is $0.49 per pound. Because, you divide $1.96 and 4 pounds.
Answer Link

Otras preguntas

What could be a fraction in simplest form 5/5 division?
Write the pair of fractions as a pair of fractions with a common denominator 1/4 and 2/3
x+3x+4+3 what is the answer
How long ago was the constitution written?
Fossils of archaeopteryx. The carliest known bird show which of the following unique characteristics that indicate its dinosaur origins ?
38/12 what is it in cents and dollars
How to find the square root of a fraction??
The length of JK¯¯¯¯¯ is 12 units. What is the length of the image of the line segment after a dilation with a scale factor of 2/5? Please help fast
_______ an embedded Word table to activate the Word features. A. Click B. Shift-click C. Double-click D. Ctrl-click
Which of these is found within all cells?