cynthiaphillips cynthiaphillips
  • 03-04-2018
  • Mathematics
contestada

Sarah bought a 20 ounce jar of strawberry jam for 4 dollars. What is the unit price

Respuesta :

lillianwtg
lillianwtg lillianwtg
  • 03-04-2018
it costs $0.20 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

what order do the planets go in from least to greatest
Scientists today can use many experimental methods to study evolution. Which method was developed after Darwin’s time? DNA comparisons observations fossils expe
Explain how to effectively care for children and young people's skin, hair and teeth
Which word correctly completes the sentence? Blake was the tallest __________ the 12 players on the team. a. among b. between is it b
in this game , whoever gets the fewest points wins
Fluency includes emotion, pace, and A. rhyme. B. pitch. C. rhythm. D. volume.
The wholesale price of a lamp is $44 and will be marked up by 40 percent. What is the retail price of the lamp?
Is it true or false that the qin rose to power by building a strong army and by defeating rival states in battle
what is a good sentence using relative dating
Mao Zedong's "Great Leap Forward" could BEST be described as a program designed to change China's