Trichsaun38 Trichsaun38
  • 05-04-2018
  • Mathematics
contestada

If the cost of 10 cans of baked beans is 35 the cost of each can is ?

Respuesta :

vvalu vvalu
  • 05-04-2018
I do not really understand if you mean "35 dollars", if you do then the cost per can would be $ 3.05. 
Answer Link

Otras preguntas

how to calculate tfp​
i’m not sure how to figure out what numbers to fill in and the equation
How many moles of kl are contained in 100.0ml of a .20m solution?
Pls helpeddddddddddddddd
express the equation in rectangular form a) r = 2sin(2Θ) b) r = 4cos(3Θ)
What advantages did the British have over the colonistDuring the American war for independence
describe William Wordsworth’s relationship with nature in “I Wandered Lonely as a Cloud.” in oen paragraph using evidence from the text.
Make x the subject y=mx+6 Please answer !!!
ASAP What is the solution of the system? Use elimination. 5x+6y=17 -10x-9y=-43 A. (–7, –3) B. (7, 3) C. (7, –3) D. (–7, 3)
can you plz show me an 3D isometric drawing of a grain crusher project​